Wymiana Baterii Samsung S9

Wymiana baterii Samsung S9

Zawsze warto zrobić wymiana baterii w Samsung S9 jeśli ona traci swoją pojemność

Rozwiązanie na to pytanie jest bardzo proste. Prawdopodobnie Twoja bateria ma problemy, jeśli ładujesz telefon częściej, aby korzystać z niego jak normalny użytkownik. Ale, to może nie być jedyny problem. Twój smartfon może mieć niską żywotność baterii, jeśli ma mniej niż 2 lata dlatego warto zainwestować w usługę wymiana baterii Samsung S9 Warszawa i taka naprawa kosztuje od 120 zł do 179 zł w ExpressGSM. Używanie energochłonnych aplikacji w tle oraz ekran ustawiony na maksymalną jasność to jedne z najczęstszych przyczyn obniżenia żywotności baterii. Możliwość wyłączenia niektórych programów lub zmiana trybu zasilania na wydajny może przynieść oczekiwany efekt w postaci wydłużenia czasu korzystania z urządzenia na jednym ładowaniu.

Wymiana Baterii Samsung S9

Co zrobić, gdy bateria Samsung Galaxy S9 SM - G960 wymaga wymiany?

Jeśli czas pracy baterii nie wydłuża się mimo wykonania wszystkich wyżej wymienionych czynności, czas na wymianę baterii. Jest to skomplikowane zadanie, jednak możesz je wykonać samodzielnie. Wiele osób uważa, że wymiana baterii to zdjęcie tylnej pokrywy z Samsunga S9, wymiana starej baterii na nową, a następnie włożenie jej z powrotem na miejsce. Oczywiście to wszystko jest ważne, ale tylko w przypadku starszych modeli telefonów. We współczesnych modelach wymiana baterii jest znacznie bardziej skomplikowana i pracochłonna. Wymaga umiejętności technicznych, a także wiedzy na temat budowy urządzeń i specjalnych narzędzi – zobacz filmik na YouTube jak wygląda wymiana baterii Samsung S9 w serwisie.

Samsung Galaxy S9 SM - G960 - samodzielna wymiana baterii - Co może pójść nie tak?

Wiele osób może pomyśleć, że jedynie ostrzegamy Was przed aktualnym stanem magazynowym. Ale tak naprawdę sprawa jest o wiele prostsza. Nie chcemy być uciążliwi, ale na własne oczy widzieliśmy telefony z właścicielami, którzy próbowali samodzielnie dokonać karkołomnej wymiany baterii. To niesamowicie stresująca sytuacja. Jaki jest najlepszy sposób na naprawę baterii w przypadku, gdy nie posiadasz odpowiednich narzędzi lub umiejętności?


Zniszczenie Samsung Galaxy S9 Plus Case SM-965 W przypadku, gdy nie jesteś pewien, jak zdjąć zarówno obudowę, jak i baterię, istnieje szansa, że jeden lub więcej elementów może być uszkodzony lub nawet pęknięty. Wynika to z faktu, że użyłeś narzędzia nie znając położenia zatrzasków. Klapa może stracić przyczepność i nie będzie w stanie dla niego pozostać na miejscu, gdy są one uszkodzone. Przez szczeliny kurz i woda są w stanie dostać się do Samsung Galaxy S9 Plus S-G965 Możliwe jest przedostanie się wody, kurzu i innych zanieczyszczeń do środka.

Jak dokładnie wygląda procedura wymiany baterii w Samsungu Galaxy S9 SM - G960?

1. Zdejmij obudowę smartfona i załóż ją ponownie. obudowa smartfona.

Podobnie jak w wielu innych telefonach posiadających baterie, w Samsung Galaxy S9 SM-G960 została ona przymocowana do etui na stałe. Etui jest mocowane w celu zwiększenia trwałości i wytrzymałości. Dodatkowo uszczelnia urządzenie przed wilgocią. Aby uzyskać dostęp do smartfona, trzeba będzie ściągnąć całą obudowę. Jest to precyzyjne zadanie, które wymaga największej staranności. Obudowa telefonu Samsung Galaxy S9 SM-G960 jest niezwykle ciasno spasowana. Klej użyty do połączenia obu elementów był niezwykle trwały. Demontaż obudowy musi odbywać się poprzez stopniowe wprowadzanie narzędzia do ciasnego mocowania. Składa się ono z płaskiego ostrza, które przecina warstwę kleju i oddziela oba elementy od siebie.

2. Wymiana baterii w smartfonach – Wykręcanie

Po znalezieniu się wewnątrz obudowy telefonu pozostaje już tylko wydobycie baterii. Okazuje się jednak, że w realnym świecie proces ten jest trudniejszy. Bateria Samsunga Galaxy S9SM-G960 również pokryta jest klejem. Jej wyjęcie wymaga ostrożnego i precyzyjnego przecięcia warstwy twardego kleju. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić elementów elektronicznych. Pojedyncze zadrapanie ostrzem noża może skutkować przecięciem ścieżek na płycie głównej. Oznacza to, że koszt wymiany baterii może być wyższy niż koszt wymiany części. Po wyjęciu baterii Samsung Galaxy S9 SM-996, jesteś w stanie odłączyć kable zasilające i zainstalować nową baterię. Należy również podłączyć baterię do kleju.

3. zamknięcie obudowy smartfona.

Ostatnim etapem naprawy jest sprawdzenie, czy źródło zasilania działa sprawnie. Proponuje się włączyć telefon i poczekać, aż się uruchomi. Jeśli uda się to bez problemu, zbadajmy, czy telefon działa płynnie. Jeśli Samsung Galaxy S9 SM-996 nie ma żadnych problemów, wtedy możemy umieścić etui z powrotem. W tym miejscu należy jednak zadać sobie jedno pytanie: czy etui powinno być wciskane, czy można je również założyć za pomocą kleju? Technologia naprawy sugerowana przez producenta nie budzi wątpliwości. Do mocowania ponownej instalacji należy użyć świeżej warstwy kleju. Pozwoli to na zabezpieczenie wnętrza.

Dlaczego konieczna jest wymiana baterii w Samsungu Galaxy S9 SM-G960?

Płyta główna może zostać uszkodzona – Wyjmowanie baterii na siłę Samsung Galaxy S9 SM -G960 może również doprowadzić do poważnego uszkodzenia płyty głównej. Bateria jest przyklejona do płyty głównej lub elementów obudowy. Usuwając ją możemy trwale uszkodzić elektronikę. Jeśli tak się stanie i dojdzie do przerwania obwodów, telefon może całkowicie przestać działać. W takim scenariuszu może się okazać, że wymiana baterii w telefonie będzie droższa niż zakup zupełnie nowej. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, upewnij się, że zabrałeś swój telefon do profesjonalnego serwisu. Uszkodzenie ekranu dotykowego Myślisz, że wymiana baterii w Samsung Galaxy S9 SM – G960 nie spowoduje uszkodzenia ekranu dotykowego. Kolejny błąd. To już kolejny błąd. Co jest przyczyną? Jeśli telefon jest ustawiony ekranem do dołu, na chropowatej i twardej powierzchni, to na ekran jest duży nacisk. Może to doprowadzić do tego, że wyświetlacz pęknie i oprócz wymiany baterii, będziemy musieli poczekać na wymianę ekranu.

W jakim czasie należy wymienić baterię w Samsungu Galaxy S9 SM-G960?

W większości przypadków wymiana baterii w smartfonach kończy się w ciągu kilkunastu minut. Dotyczy to tych przypadków, w których mamy dostępne części zamienne. Aby móc szybko wymienić baterię w każdym modelu telefonu, zawsze staramy się mieć pod ręką części zamienne. Naprawa trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. Możesz wyjść na szybki posiłek robiąc zakupy online, albo usiąść w naszym centrum serwisowym. Naprawa Twojego telefonu może potrwać kilka dni, jeśli wymiana baterii w Twoim smartfonie wymaga sprowadzenia jej od dystrybutora. Zdarza się to rzadko. W większości przypadków baterie są łatwo dostępne na miejscu.

bateria Samsung S9

Jaka jest gwarancja na wymianę baterii?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Tak, ale niekoniecznie. To zależy od naszych klientów. Oferujemy zarówno oryginalne baterie do Samsung Galaxy S9 SM-G960, prosto od producenta, jak również ich tańsze zamienniki. Oryginalne baterie znane są z najwyższej jakości wykonania i dłuższej żywotności. Niestety, w wielu przypadkach ich koszt jest również wysoki. Niektórzy klienci wolą dostać tańsze zamienniki zainstalowane w ich telefonach niż oryginały. Dzieje się tak dlatego, że nie zawsze jest finansowo opłacalne zainwestowanie dużej sumy pieniędzy w używany telefon. Nasi klienci są zawsze informowani o tym, jakie baterie są na stanie i czy są to oryginały czy zamienniki. Informujemy ich również o kosztach tych baterii wraz z ich zaletami i wadami.

Wymiana baterii Samsung S9 W Warszawie

Samsung Galaxy S9 SM - czy wymiana baterii jest w ogóle potrzebna?

Zdarza się, że osoba szukająca wymiany baterii w swoim smartfonie nie powinna jej wymieniać. Przykładem tego jest osoba, która zakupiła Samsung Galaxy S9 SM-G960 i twierdziła, że bateria jest wadliwa i wymaga wymiany. Na pytanie klienta jakie są tego objawy stwierdził, że bateria nie chce się ładować. W związku z tym przystąpiliśmy do rozbiórki telefonu. Wyjęto baterię i podłączono do niej urządzenie diagnostyczne. Okazało się, że bateria może być rozładowywana i ładowana w ten sposób, bez żadnych dodatkowych problemów. To skłoniło nas do myślenia, że problemu należy szukać gdzie indziej. Pierwsze podejrzenia padły na gniazdo ładowania. Samsung Galaxy S9 SM G960 jest ono szczególnie narażone na uszkodzenia i pęknięcia. Ze względu na siłę wkładania i wyjmowania krawędzi ładowania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że gniazda poluzują się ze styku. Jest to moment, w którym dochodzi do awarii obwodu ładowania. Po zdiagnozowaniu tej usterki okazało się, że wymiana baterii w smartfonie wcale nie jest konieczna. Zamiast tego została przeprowadzona naprawa uszkodzonego gniazda ładowania. Wlutowaliśmy nowe gniazdo i przetestowaliśmy baterię, a następnie ponownie zamontowaliśmy gniazdo. Obudowa została z powrotem założona, a naprawiony telefon oddany klientowi. Naprawa trwała zaledwie kilka minut i kosztowała niecałe kilkanaście złotych. Największą nagrodą, jaką otrzymaliśmy, było zadowolenie naszych klientów.


Bateria każdego smartfona jest sprawdzana, aby stwierdzić, czy nie nadszedł czas na jej wymianę.

Ważne jest, aby powiadomić nas, jeśli podejrzewasz, że bateria w Twoim telefonie wymaga wymiany. Na życzenie klienta nie wymieniamy baterii na ślepo. Jesteśmy profesjonalistami i uważamy, że naszym obowiązkiem jest zidentyfikowanie problemu. Aby upewnić się, że system działa prawidłowo, zawsze sprawdzamy baterie. Aby to zrobić, używamy specjalnie zaprojektowanych testerów. Zaczynamy badać inne przyczyny, dla których wydajność baterii nie mieści się w normalnych granicach. W powyższym przypadku problem może być spowodowany uszkodzonym gniazdem ładowania. Koszt wymiany uszkodzonego elementu na zamiennik jest zazwyczaj niższy niż zakup nowego i zamontowanie go. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy konieczna jest wymiana baterii w Twoim Samsungu Galaxy S9 SM-G960, warto skontaktować się z nami. Przeprowadzimy bezpłatną diagnostykę, aby ustalić przyczynę problemu. Wykorzystamy nasze doświadczenie, wiedzę i sprzęt, a także fachowość naszego zespołu, aby go naprawić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *