Jaki jest koszt wymiany ekranu w telefonie komórkowym?

Ile kosztuje wymiana szybki w TELEFONACH SAMSUNG XIAOMI HUAWEI iPhonie 2021?

Naprawa telefonu wiąże się z dużymi kosztami. Wymiana ekranu to najczęstszy rodzaj uszkodzenia. Warto wiedzieć, ile będzie kosztować wymiana ekranu w telefonie. Omówimy koszty w kilku miastach na terenie naszego kraju, oraz porównamy koszt wymiany digitizera w kilku popularnych modelach telefonów.

Pęknięty ekran
Wymiana szybki w telefonie cena

Pęknięty ekran - jak to wpływa na cenę wymiany?

Cena wymiany ekranu może się znacznie różnić. Istnieje wiele zmiennych, które wpływają na ostateczną cenę naprawy. Po pierwsze, ważny jest numer modelu telefonu. Powstaje pytanie ile kosztuje wymiana szybki w telefonie i do wymiany wyświetlacz. Koszt naprawy wyświetlacza jest zazwyczaj niższy w przypadku telefonów o niższej wartości. Naprawa telefonu z ostatniego rocznika ma tendencję do bycia najdroższą. Może to wynikać z wyższych kosztów zakupu części zamiennych.

Naprawa wyświetlaczy dotykowych czy wymiana matrycy w telefonie może być czasochłonna. Nic więc dziwnego, że cena za usługę może się dość mocno wahać. Stawki za wymianę digitizera mogą się różnić w zależności od marży, jaką zapewnia dany serwis. Koszt usługi prawdopodobnie wzrośnie, gdy będzie ona bardziej ceniona.

Jaki jest koszt za godzinę wymiany szybki w telefonie komórkowym? Koszt naprawy będzie się również różnić w zależności od obszaru naprawy. Największe miasta na zachodzie mają najdroższe stawki za naprawę. Pod względem cenowym droższe mogą być usługi oferowane w miejscowościach, które są mniejsze. Warszawa jest domem dla największego odsetka wymiany dla ekranów dotykowych.

Ile kosztuje Cię wymiana szybki w telefonie? Obecnie sprawdzamy ceny według regionów

Jak już wspomnieliśmy, koszt naprawy Twojego telefonu będzie zależał od modelu, który posiadasz. Możemy jednak podać średnią cenę dla kilku usług. W tabelach poniżej, mamy wymienione koszty napraw dotykowych w telefonach i wyświetlaczy, począwszy od średniego zakresu kosztów. Podane ceny są tylko ilustracją i mogą nie być dokładne. Naprawy telefonów o wyższej wartości mogą być droższe.

Koszt wymiany szkła w telefonie jest wymieniony w pierwszej kolumnie. W ciągu zaledwie kilku godzin można łatwo naprawić pękniętą lub zbitą szybkę. Cena za taką naprawę wynosi 200 zł. Ceny zaczynają się od 200 zł dla warminskomazurskiego i świętokrzyskiego. Telefon uszkodzony w wielkopolskim, zachodniopomorskim lub innych rejonach najczęściej będzie wymagał naprawy. Rozbita szyba wyceniana jest zazwyczaj na około 270zł. Jest to średni koszt naprawy telefonu w średniej kategorii cenowej. Nowsze modele mają nieco wyższy koszt naprawy.

Pęknięte szkło może być widoczne tylko w aparacie telefonu. W takich przypadkach nie musimy wymieniać naszego digitizera, a koszt tej usługi będzie niższy. Pęknięte szkła w aparacie mogą spowodować wydatek od 85 do 67 PGN. W kolejnej kolumnie przedstawiamy ceny dla poszczególnych województw, a także niektórych miast.

koszt naprawy Twojego telefonu

Naprawa komórek to nie tylko wymiana matrycy w telefonie. Najczęstszą usługą jest naprawa gniazda ładowania. Koszt tej usługi jest różny w zależności od wybranego modelu. W trzeciej kolumnie znajduje się ilustracja cen, jakie są dostępne za naprawę gniazda ładowania w telefonie. Zakres cen zawiera się pomiędzy. Koszt tej usługi waha się od 85 do 110 zł.

Czwarta kolumna naszej listy wymienia koszt wymiany baterii w telefonie. Jest to kolejna popularna usługa w telefonach komórkowych. Wiele nowoczesnych telefonów ma baterie zintegrowane z obudową, dlatego ich wymianę należy pozostawić fachowcom z doświadczeniem. Cena wymiany baterii w telefonie ze średniej półki cenowej może wynieść od 120 do 170 zł. W niektórych przypadkach koszt wymiany baterii w nowszym modelu telefonu może być znacznie wyższy. Wynika to z kosztów związanych z zakupem zapasowej baterii.

W wielu sytuacjach konieczna jest całkowita wymiana matrycy w telefonie. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj bardziej kosztowne. Wymiana matrycy w telefonie może kosztować od 230 do 300 zł. W ostatniej kolumnie przedstawimy typowe stawki dla określonych miast. Możliwe jest, że za całkowitą wymianę ekranu telefonu zapłacimy nieco więcej, korzystając z najnowszych modeli telefonów.

Naprawa wyświetlacza

Naprawa wyświetlacza - koszt naprawy telefonów z konkretnymi modelami

Mówiliśmy już o kosztach usług naprawczych dla telefonów komórkowych. Będą się one różnić w zależności od modelu. Dobrym przykładem może być koszt wymiany matrycy w telefonie. Może to wynieść od kilkudziesięciu dolarów do kilkuset złotych. Oto ile wyniosłaby wymiana ekranu telefonu w różnych modelach.

W pierwszej kolumnie prezentujemy średnie ceny za wymianę digitizera w smartfonach Samsung Galaxy S9. Jest to średni koszt naprawy wyświetlaczy. Stłuczone szkło może kosztować od 400 do 500 zł. Naprawa wyświetlaczy w telefonach IPhone jest droższa. W drugiej kolumnie w naszej tabeli, mamy wyszczególnione średnie stawki za naprawę wyświetlaczy w telefonach IPhone 6. Uszkodzone szkło może spowodować, że koszt naprawy wyniesie od 450-510 PGN. Czasami naprawa może okazać się bardziej kosztowna. Doskonałym przykładem jest zbita szyba w telefonach Nokia Lumia 930. Naprawa wyświetlacza to zazwyczaj wydatek rzędu 580-680 zł. Niektóre rozwiązania są nieco droższe.

Ostatnia komora wyświetla średnie ceny naprawy wyświetlaczy w telefonach Huawei P9. Model ten jest używany od wielu lat i cieszy się sporą popularnością. Cena usługi jest atrakcyjna. Pęknięte szkło kosztuje tutaj w granicach 240-320 zł. Poniżej przedstawiamy średnie stawki dla poszczególnych miast i województw.

Jaki jest koszt naprawy telefonu, który ma być naprawiony? Przyglądamy się kosztom naprawy wybranych modeli.

Jaki jest koszt wymiany ekranu w smartfonie?

Pęknięta szyba na ekranie smartfona – tak to się zwykle nazywa – to częsty problem, mimo folii ochronnych i innych technologii, które mają chronić urządzenie. Wymiana szkła w smartfonach jest niezbędna, na przykład gdy urządzenie zostanie uszkodzone przez. Jaki jest koszt usługi wymiany ekranu? Ceny wskazują na to, że np. zamawiając smartfon u operatora – warto od razu pomyśleć o dodaniu ochrony. Jest ona na najwyższym poziomie, mimo że nie należy do najdroższych.

Pamiętacie jeszcze erę Nokii 3210? Fiński telefon, jak i inne modele tej marki sprzed „nastu” lat były nieugięcie wytrzymałe. Mógł upaść, zostać schowany do tylnej kieszeni spodni podczas siedzenia w fotelu, czy być narażony na niespodziewane uderzenia – a mimo to nic mu nie było. Współczesne smartfony są znacznie bardziej wrażliwe i podatne na zarysowania, uszkodzenia lub awarie spowodowane upadkiem. Uszkodzenie wyświetlacza jest najczęstszą usterką, a rozwiązaniem jest wymiana ekranu. I tu pojawia się problem: ile kosztuje wymiana szkła i czy warto ją przeprowadzić?

Naprawa wyświetlacza

Cena wymiany ekranu w smartfonie

Jeśli przyjrzymy się temu, ile kosztuje wymiana ekranu w smartfonach, zauważymy znaczne różnice w cennikach w zależności od lokalizacji, a także… modelu telefonu. Naprawa wyświetlacza w modelach z wyższej półki – od Samsunga po iPhone’a – może kosztować od 100 do 500 zł w zależności od tego, kto wykonuje naprawę. Możesz liczyć na skuteczny zamiennik, ale naprawa w autoryzowanym serwisie będzie droższa. W mniej znanych serwisach, które oferują drobne naprawy telefonów, możesz jednak otrzymać gorszą jakość pracy.

Ale, możesz być mile zaskoczony wydatkiem na wymianę wyświetlacza w najbardziej efektywny sposób. Samsung przedstawia kompleksowy koszt wymiany ekranu w Twoim smartfonie Samsung. Ile kosztuje Cię wymiana wyświetlacza w smartfonie Samsung? Oto kilka przykładów.

Samsung Galaxy J3

Najlepsze do naprawy wyświetlaczy są modele Samsung Galaxy J3. Kosztują one 279 zł.

Ważne jest, abyś wiedział, ile będzie kosztowała wymiana szkła w twoim smartfonie. Przykładowo, 400-500 zł może być zbliżone do kosztu zakupu telefonu. Nie dotyczy to najwyższych modeli. Ale smartfony, które mają mniej niż 2 lata, mają tendencję do dużego spadku wartości. Tak więc wymiana ekranu w telefonie na 4-letni może nie być bardziej korzystna niż zakup starszego modelu.

Szkła w smartfonie

Szkła w smartfonie nie da się tanio wymienić.

Dotyczy to również listy kosztów podzespołów. Naprawy ekranów zazwyczaj nie są wykonywane ręcznie, ale przy użyciu części. Wyświetlacze są bardzo rzadko spotykane. Powszechne jest sprowadzanie ich z zagranicy. Części zamienne mogą sięgać setek dolarów. Koszt wymiany szkła w smartfonie to ok. 600 dolarów, jeśli doliczyć koszt serwisu. 500 ZŁ.

Ten kontekst będzie kluczowy w określeniu, jakie podzespoły nie działają. Opcją jest naprawa szkła w telefonie. Jednak po dogłębnej analizie warunków technicznych możemy stwierdzić, że np. inne podzespoły, jak gniazdo ładowania również zostały uszkodzone w wyniku upadku. Spowoduje to znaczny wzrost kosztów wymiany wyświetlacza wraz z innymi elementami w serwisie.

Jak mogę zabezpieczyć swój smartfon przed uszkodzeniem?

Czasami lepiej jest wcześniej uprzedzić o ewentualnych problemach. Można temu zaradzić, na przykład ubezpieczając smartfon, ale warto, oczywiście zmieniając koszt raty, zaopatrzyć się w ubezpieczenie, które osłoni telefon przed uszkodzeniem, kradzieżą czy na przykład skutkami zalania. Ochronę telefonu może zapewnić także wysokiej jakości etui oraz dobre, hartowane szkło. Taki zestaw sprawi, że nie będziesz musiał pytać o koszt wymiany wyświetlacza w swoim smartfonie. Wystarczy, że zapewnisz odpowiednią ochronę dla swojego smartfona. Ten zestaw to około 200 Polskich Funtów i ochroni Twój telefon przed wszelkimi uszkodzeniami.