Geometria kół Warszawa

Geometria a zbieżność kół w Warszawie

Geometria kół i zbieżność w Warszawie

Serwis PomocDrogowaSOS wykonuje u nas geometrię kół w Warszawie w technologii 3D. Jest to nowa metoda, która gwarantuje wysoką precyzję pomiarów. Nasza geometria kół Warszawa jest w stanie wykryć nawet najdrobniejsze odchylenia od rozstawu osi. Dzięki temu zbieżność jest niezwykle precyzyjna i zapewnia bezpieczeństwo jazdy.

Geometria kół 3D w Warszawie

Komputerowa geometria kół 3D zapewnia zobrazowanie trójwymiarowej geometrii kół we wszystkich płaszczyznach. Za pomocą zaawansowanych technologicznie kamer określa się szerokość śladów, rozstaw osi oraz kąty pionowe. Wynikiem badania geometrii kół jest uzyskanie kilkudziesięciu parametrów, które porównujemy z wytycznymi katalogowymi dla konkretnego modelu pojazdu. Naprawiamy wszelkie odchylenia od normy, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i zmniejszając zużycie. Następnie możemy przystąpić do bardziej szczegółowej diagnostyki, wykorzystując do tego celu geometrię kół.

Kontrola geometrii samochodu – jak często?

Kontrola zbieżności powinna być wykonywana przynajmniej raz w roku. Zazwyczaj odbywa się to w miesiącach zimowych, kiedy pojazd jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Ponadto, kontrola serwisowa powinna być wykonywana za każdym razem po, sezonowej lub ogólnej, wymianie kół lub opon. Ważne jest utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach, zwłaszcza gdy instalujemy nowy komplet. Należy również udać się do mechanika w celu sprawdzenia ustawienia zbieżności, jeśli doszło do jakiegokolwiek uszkodzenia układu kierowniczego lub zawieszenia. Może to spowodować zmiany w wartościach zbieżności kół. Ponadto, należy zbadać parametry zbieżności po wypadku lub po przejechaniu przez jeszcze większą dziurę.

Zbyt rzadkie sprawdzanie ustawień geometrii kół w samochodach przez kierowców wynika najczęściej z braku wiedzy na temat tego, co może stać się z pojazdem, jeśli opony nie będą odpowiednio ustawione. Dlatego kluczowe jest fachowe wsparcie mechanika, to właśnie w naszym serwisie w Warszawie oferujemy każdemu kierowcy.

Geometria kół pomiar

Jak wyosiować koło – Kiedy należy dokonać regulacji? 

Jaki jest najlepszy moment na zmianę zbieżności kół pojazdu?

Jeżeli mamy do czynienia z jakimkolwiek problemem spowodowanym przez układ kierowniczy lub zawieszenie pojazdu, należy dokonać regulacji zbieżności.

Osiowość kół należy również sprawdzić w przypadku wystąpienia jakichkolwiek podejrzanych cech jezdnych.

Kontrola zbieżności kół zalecana jest po wypadku samochodowym lub kolizji, a także w momencie mocnego uderzenia w przeszkodę, jak np. uderzenie w krawężnik, czy inny twardy element na drodze.

Geometria kół – oznaki problemów z geometrią kół

Najczęściej obserwowane oznaki wskazujące na problemy z geometrią kół:

 • widoczne, nierównomierne zużycie opon,
 • Podczas skręcania można usłyszeć dźwięk klikania kół.
 • Podczas jazdy pociągnij samochód w jednym kierunku.
 • Reakcja pojazdu na ruchy kierownicą
 • Mniejsza stabilność na zakrętach, a także bardziej chwiejne hamulce

Skrzywiona kierownica – podczas jazdy prosto, kierownica będzie skrzywiona to skręca w przeciwnym kierunku. podczas skrętu należy wyprostować kierownicę, aż znajdzie się w neutralnej pozycji.

Łatwo jest zidentyfikować problem z profilem kół. Może to prowadzić do problemów z torem jazdy i powodować ściąganie pojazdu w jedną lub drugą stronę. Nieprawidłowe ustawienie kół można zauważyć w oponach, szybciej się zużywają.

Czy zaobserwowałeś któryś z tych objawów w swoim samochodzie? Umów się na geometrię kół i geometrię Warszawa.

Geometria kół Warszawa i zakres usług

W serwisie wykonujemy kompleksowe badanie geometrii kół, a także zbieżności. Posiadamy grupę wykwalifikowanych i certyfikowanych mechaników, którzy zapewniają najwyższą jakość usług, przywracając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Potrzebujesz fachowego mechanika, który wyreguluje koła Twojego samochodu? Jesteśmy tutaj w Warszawie. Warszawa

Koszt za geometrię kół

Warszawski serwis pobiera 89 zł za usługę geometrii kół i zbieżności. Cena ustalana jest indywidualnie na podstawie konkretnego zlecenia. Obejmuje ona jedynie koszt usługi i nie zawiera części zamiennych ani materiałów eksploatacyjnych.

Komputerowa geometria kół w Warszawie

Auto Service Wadowicka świadczy szeroki zakres usług, które dotyczą zawieszenia dla samochodów. W naszym zakładzie można zbadać i wyregulować wszystkie modele i marki pojazdów. Diagnostyka odbywa się przy użyciu komputera z interfejsem bezprzewodowym.

Ponadto zapewniamy naprawę i wymianę innych elementów układu kierowniczego – drążków, przekładni kierowniczych, końcówek, pomp i przewodów wspomagania. Zauważasz, że Twój pojazd po skręceniu kierownicą ściąga w jedną lub drugą stronę? Nie zwlekaj i odwiedź nasz serwis. Możliwe, że Twoje zawieszenie wymaga regulacji. Niewłaściwa geometria prowadzi do zużycia opon.

Jeśli:

 • Zauważyłeś nietypowe zużycie opon.
 • Masz problemy z kierowaniem lub manewrowaniem pojazdem;
 • uderzyłeś kołem w przeszkodę.

Twój samochód ściąga lub wpada w poślizg;

 1. Kierownica nie wraca do pozycji neutralnej po wykonaniu skrętu.
 2. Kierownica jest wygięta, ale samochód nadal jedzie prosto.
 3. Właśnie kupiłeś nowe opony i nie chcesz ich wymieniać w pośpiechu.
 4. Wymieniłeś część układu zawieszenia lub układu kierowniczego.

Diagnostyka samochodowa Warszawa

Poniżej przedstawiamy czynniki, które wpływają na prawidłową geometrię kół:

Alignment

Ten parametr służy do określenia względnego położenia przednich i tylnych kół. Zużycie opon może nastąpić, gdy zbieżność nie jest właściwa. Jest to również szczególnie niebezpieczne w fazie pokonywania zakrętów lub podczas jazdy na śliskiej nawierzchni, kiedy istnieje prawdopodobieństwo niekontrolowanego poślizgu.

Kąt pochylenia

Z przodu, kąt odchylenia od pionu koła. Nadmierny kąt pochylenia prowadzi również do nierównomiernego zużycia opon. Prawidłowy kąt pochylenia powinien być ustawiony tak, aby koła podczas skrętu siedziały płasko.

Kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy

Kąt pomiędzy osią dla sworzni kierownicy, a także pionową linią prostą każdego koła. Nierówna zbieżność kół może powodować skrzywienie koła, siłę pociągową podczas hamowania lub jazdy.

Nasze centrum serwisowe zapewnia diagnostykę geometrii kół, a w razie potrzeby komputerową geometrię. Do zadań naszych techników może należeć zarówno zbieżność przedniej, jak i tylnej osi. Trzeba pamiętać o ustawieniu zbieżności po wymianie amortyzatorów, lub wahacza. Będzie dochodziło do nierównomiernego zużycia opon.

Jeśli szukasz laserowego ustawienia zbieżności, zależy Ci na wysokim profesjonalizmie, zapraszamy do naszego serwisu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *